Duyurular 10 Kasım 2012 Atatürk´ü Anma Haftası Programı

10 Kasım 2012 Atatürk´ü Anma Haftası Programı

10 Kasım 2012 Atatürk´ü Anma Haftası Programı

 

AMASRA İLÇESİ

10 KASIM ATATÜRK ´ü ANMA PROGRAMI

(10-16 Kasım 2012)

                                                                                                                                      

                 Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Mustafa KEMAL ATATÜRK’ün Ölümünün 74.Yıldönümü nedeniyle 10 Kasım 2012 Cumartesi günü uygulanacak anma programı aşağıya çıkarılmıştır.

 

TÖRENE KATILACAKLAR

 

               Bütün resmi ve özel kuruluşlar ile halk Ata’yı anma törenine katılacaklardır.

 

TÖREN YERLERİ

 

Çelenk Sunma Töreni           : Cumhuriyet Meydanı

Anma Töreni                         : Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Konferans Salonu

 

ÇELENK SUNMA TÖRENİ

 

1-       Grupların yerini almasıyla Kaymakamımız Sayın Mehmet YILDIZ, Sahil Güvenlik Grup Komutanı Yrb. Hakan KAYA, Belediye Başkanımız Mehmet Emin TİMUR ve Çelenk Sunmaya uygun görülen diğer Resmi Kurum ve Sivil Toplum Kuruluşları ATATÜRK Anıtına çelenk sunacaklardır. 

2-       Amasra Belediyesi ve Taşkömürü Müessese Müdürlüğü sireniyle saat 09:05 ‘de saygı duruşunda bulunulacaktır. Aynı anda caddelerde bulunan araçların klakson çalmaları Emniyet Müdürlüğünce sağlanacaktır.

3-       Saygı duruşunun bitimi ile Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Müzik Öğretmeni Selma ÖZDAL yönetiminde İstiklal Marşımız söylenecektir. İstiklal Marşı eşliğinde Sahil Güvenlik Grup Komutanlığınca görevlendirilecek görevliler tarafından şanlı bayrağımız göndere çekilecek daha sonra  ağır ağır yarıya  indirilecektir. Tören Yöneticisi Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Mehmet Şükrü ŞAHİN’in rahat komutu ile Bayrak Töreni tamamlanacaktır. Bu andan itibaren şehirdeki bütün bayraklar yarıya indirilecek gün batımına kadar o şekilde kalacaktır.   

 

 

 

             

ANMA PROGRAMI 

 

(Saat : 09:30)

                               Otelcilik ve T.M.L Konferans Salonunda yapılacak anma programının sunuculuğunu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Biyoloji  Öğretmeni Fikriye BAYRAKTAR ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Mevlüt Turan ŞAHİN yapacaklardır. Yedek Sunucu  olarak Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Muhasebe Öğretmeni Ahmet SÖNMEZ ve Konaklama Seyahat Öğretmeni Serdal UÇAR TORUNOĞLU görevlidir.

 

        Anma Programına Okullar 20’er kişilik öğrenci grupları ile katılacaklardır.

 

 • 1.       İstiklal Marşı Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Öğretmeni Selma ÖZDAL yönetiminde söylenecektir.
 • 2.       Günün anlam ve önemini belirten konuşma Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi T.D.ED. Öğretmeni Sinan CANER tarafından yapılacaktır.
 • 3.       Atatürk’ün asker kişiliği ile ilgili konuşma Sahil Güvenlik Üsteğmen Hasan Hüseyin DÖMEZ tarafından yapılacaktır.
 • 4.       Kompozisyon ve şiir yarışmasında 1. olan öğrenciler eserlerini okuyacaklardır.
 • 5.       Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan Oratoryo ve Koro gösterisi ile birlikte, Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi T.D.ED. Öğretmeni Sinan CANER tarafından hazırlanan, Atatürk fotoğraflarından oluşan slayt gösterisi gerçekleştirilecektir. 
 • 6.       Ödül Töreni   

 

 

 

 

 

 

 

 

DİĞER ETKİNLİKLER

GÖREV VE SORUMLULUKLAR

 

 • Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Konferans Salonu düzeni Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Müdürlüğü tarafından düzenlenecektir.
 • Törende okunacak şiirler 06/11/2012 tarihine kadar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edilecektir.
 • Merkez İlköğretim Okulları Müdürlüklerince belirlenecek öğrenciler hafta boyunca Belediye hoparlöründen şiirler okuyacaklardır. (12 Kasım 2012 Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu Öğrencileri, 13 Kasım 2012 Kaleşah Ortaokulu Öğrencileri, 14 Kasım 2012 Fatih Sultan Mehmet İlkokulu, 15 Kasım 2012 Kaleşah İlkokulu)
 • Okullar Çelenk Sunma Törenine 50’şer kişilik öğrenci grupları ile katılacaklardır.
 • Atatürk Anıtına konulacak Çelenklerin sunuculuğu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi İngilizce Öğretmeni Altan ATEŞ tarafından yapılacaktır.  Yedek sunucu olarak Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi İngilizce Öğretmeni Serhan KOYUNCU görevlidir.
 • Konferans Salonu girişinde, Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesinin tarafından  “Atatürk” konulu sergi hazırlanacaktır.               
 • Atatürk Anıtı çevresindeki meşaleler Amasra Belediyesi tarafından 10 Kasım 2012 Cumartesi Günü 08:30-24:00 saatleri arasında yakılacaktır.
 • 10 Kasım 2012 Cumartesi Günü Saat 09:05-24.00’e kadar Atatürk Anıtında tutulacak nöbet görevleri Sahil Güvenlik Grup Komutanlığına aittir.
 • Anıta ses düzeni kurulması Amasra Belediyesi sorumluluğundadır..
 • Cadde, sokak ve binaların Türk Bayrağı ve Atatürk posterleri ile donatılması, Anma Programının anonsla belediye hoparlöründen halka duyurulması ve günün anlam ve önemine uygun dövizlerin asılması Amasra Belediyesince sağlanacaktır.
 • Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Konferans Salonunda Atatürk Büstünün yanında Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi öğrencileri nöbet tutacaktır.
 • 10 Kasım 2012 Cumartesi Günü Çelenk Sunma Töreninde Tören Yöneticiliğini Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Mehmet Şükrü ŞAHİN yapacaktır. Tören Alanın organizesi İlçemiz Beden Eğitimi Öğretmenleri Ender ŞENGÜL ve Suat Hayri AYAZ tarafından sağlanacaktır.
 • Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Konferans Salonunda yapılacak olan Anma Programına Okullar 20’şer kişilik öğrenci grupları ile katılacaklardır.
 • Hafta süresince Atatürk’ün hayatından kesitlerle ilgili görsel sunumlar, Okul Müdürlüklerince okullarında öğrencilere izlettirilecek, kitap ve resim sergileri düzenlenecektir.

 

Bu program ilgililere emir, halkımıza davetiyedir.

 

               

                                                                                                ANMA KOMİTESİ

 Yayın:05.11.2012 - Güncelleme:05.11.2012 - 16:21 - Görüntülenme:222 - İlgili Birim : KÜLTÜR - İlgili Birim Telefonu : 0 378 315 14 36