BARTIN AMASRA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ESKİŞEHİR'DEN BARTIN'A UZANAN GÖNÜL KÖPRÜSÜ

ESKİŞEHİR'DEN BARTIN'A UZANAN GÖNÜL KÖPRÜSÜ

Eskişehir Şehit Yalçın Baybars İlkokulu öğrencilerinden duygulandıran davranış...

Şehit Yalçın Baybars İlkokulu öğrencileri tarafından, babaları maden de şehit olmuş, hiçbir kömürün yürekleri ısıtamayacağı çocuklarımızın yüreğine kilometrelerce uzaktan dokunan bir davranış sergiledi.

14 Ekim 2022 günü Amasra ilçemizde meydana gelen Maden ocağındaki grizu faciasında babalarını kaybeden arkadaşlarına en sevdikleri oyuncaklarını göndererek gönül köprüsü oluşturdular.

Bir çocuğun hayatında önemli bir yer tutan ve vazgeçilmezlerinden olan oyuncaklarını, yazdıkları mektup, şiir ve çizdikleri resimleri göndererek yanlarında olduklarını belirten Şehit Baybars İlkokulu öğrencilerinin hediyeleri Amasra'da maden kazasında şehit olan madencilerimizin çocuklarına ve sınıf arkadaşlarına ulaştırıldı.

Oyuncaklarını alan öğrencilerimiz Eskişehir'den uzanan anlamlı paylaşım karşısında oldukça duygulu anlar yaşadılar. Gönderdikleri hediyeler için hiç tanımadıkları ve gönül köprüsü kurdukları Eskişehirli arkadaşlarına çok teşekkür ettiler.

 

24-11-202224-11-202224-11-2022

Amasra Hükümet Konağı Kaleşah Mahallesi Çeşmi Cihan 1.Sokak No 2 D 12 Amasra/BARTIN - 0 378 315 14 36

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.